اعلام نتایج کنکور در اواخر شهریور ماه | سامانه استخدام ایرانسامانه کاریابی و استخدام ایران، سامانه جامع اینترنتی است که استخدام های دولتی و غیر دولتی را به صورت رسمي منتشر می نماید.

تمامي استخدامها ,فعال و داراي اعتبار هستند و آگهي هاي منقضي شده نمايش داده نمي شوند
سامانه کاريابي ايران هيچ آگهي استخدامي را به صورت تکراري و با تغيير عنوان منتشر نمي کند
اعضاي تکميل عضويت کرده مي توانند نمونه سئوالات آزمونها را رايگان و با ارزشي بيش از 500.000 ريال دانلود نمايند
آگهي استخدام

آگهي استخدام
اعلام نتایج کنکور در اواخر شهریور ماه1395-04-26 | بازديد : 449

رئیس سازمان سنجش با اشاره به آغاز برگزاری آزمون سراسری سال ۹۵ اظهار کرد: نتایج نهایی کنکور ۹۵ اواخر شهریور ماه اعلام می‌شود.


 مرجع دانشگاهی کشور به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون سراسری که با حضور دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم ۹۵ در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: فرایند برگزاری آزمون سراسری سال ۹۵ صبح امروز با رقابت داوطلبان گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی آغاز شد و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر ایجاد مشکل خاصی در هیچ یک از حوزه‌های امتحانی گزارش نشده است.
وی با بیان اینکه حدود ۸۶۰ هزار داوطلب درآزمون سراسری سال ۹۵ طی دو روز به رقابت می‌پردازند افزود:‌ با در نظرگرفتن داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند حدود ۱ میلیون و ۱۴ هزار کارت ورود به جلسه برای این آزمون صادر شده است.
ظرفیت پذیرش کنکور ۹۵ حدود ۷۵۰هزار نفر است
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه در مورد ظرفیت پذیرش آزمون سراسری سال ۹۵ گفت: ظرفیت پذیرش کنکور ۹۵ حدود ۷۵۰ هزار نفر است البته این ظرفیت هنوز نهایی نشده است، و در زمان اعلام نتیجه ظرفیت پذیرش قطعی مشخص می‌شود.
خدایی ادامه داد: سوالات هر گروه آزمایشی دو ساعت بعد از برگزاری آزمون روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و کلید سوالات از ساعت ۸ شب یک شنبه هفته آینده روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
همچنین نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۵ ۱۸ تا ۲۰ مرداد اعلام می‌شود و انتخاب رشته یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه آغاز خواهد شد و نتایج نهایی این آزمون نیز هفته آخر شهریور به اطلاع داوطلبان می‌رسد.
تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۵
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعمال سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۵ اظهار کرد:‌بر اساس رای دیوان عدالت اداری و مصوبه مجلس شورای اسلامی، امسال تاثیر سوابق تحصیلی روی آزمون سراسری ۲۵ درصد و مثبت بوده است. میزان و نحوه تاثیر سوابق تصحیلی در آزمون سراسری سال ۹۶ نیز در حال بررسی است و توسط شورای سنجش و پذیرش در مهر ماه جاری اعلام می‌شود.
خدایی با بیان این که سال گذشته ۳۴۰ ظرفیت در آزمون سراسری خالی ماند افزود:‌در حال حاضر ظرفیت دانشگاهها بیشتراز داوطلبان است. سال گذشته ظرفیت دانشگاهها بیش از ۷۰۰ هزار نفر بود و ۴۲۸ هزار نفر پذیرفته شدند. به عبارت دیگر سال گذشته ۳۴۰ هزار ظرفیت در آزمون سراسری خالی ماند. البته ظرفیت‌ها و میزان پذیرش در گروه‌های آزمایشی متوازن نیست. بیشتر ظرفیت‌ها متعلق به گروه‌های آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی است در حالی که ۶۰ درصد داوطلبان در علوم تجربی به رقابت می‌پردازند و ظرفیت این گروه آزمایشی نسبت به گروه‌های آزمایشی دیگر کمتر است.
وی با تاکید بر این که در حال حاضر رقابت برای ورود به دانشگاههای دولتی و رشته‌های پرطرفدار است، در مورد حذف کنکور توضیح داد : در حال حاضر ۸۲ درصد داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می‌شوند. و این میزان در سال آینده به ۸۵ درصد خواهد رسید. اما امکان حذف کنکور برای برخی از رشته‌های پرطرفدار وجود ندارد.
۱۵ درصد آموزش عالی رایگان است
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه با بیان اینکه تنها ۱۵ درصد آموزش عالی رایگان است افزود: با توجه به بودجه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، بودجه کافی برای پذیرش دانشجوی روزانه ندارند و با وجود این که تنها ۱۵ درصد آموزش عالی رایگان است، اما باز هم دانشگاه‌ها با سختی مواجه هستند. در حال حاضر توسعه پذیرش دانشجو در دوره‌ روزانه مطرح نیست و میزان پذیرش دانشجو در دوره روزانه طی سالهای گذشته روند ثابتی را طی کرده است.
خدایی ادامه داد: بین ۷۰ تا ۸۰ درصد دانشجویان دوره‌ دکترا و ۳۵ تا ۴۰ درصد دانشجویان کارشناسی ارشد در دوره‌ روزانه و به صورت رایگان تحصیل می‌کنند.

نتایج کنکور اواخر شهریور رئیس سازمان سنجش  نتایج نهایی کنکور  سامانه استخدام ايران


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در digg    اشتراک گذاري در stumbleupon    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام