مراقب این بازی فریبنده باشیم!  | سامانه استخدام ایرانسامانه کاریابی و استخدام ایران، سامانه جامع اینترنتی است که استخدام های دولتی و غیر دولتی را به صورت رسمي منتشر می نماید.

تمامي استخدامها ,فعال و داراي اعتبار هستند و آگهي هاي منقضي شده نمايش داده نمي شوند
سامانه کاريابي ايران هيچ آگهي استخدامي را به صورت تکراري و با تغيير عنوان منتشر نمي کند
اعضاي تکميل عضويت کرده مي توانند نمونه سئوالات آزمونها را رايگان و با ارزشي بيش از 500.000 ريال دانلود نمايند
آگهي استخدام

آگهي استخدام
مراقب این بازی فریبنده باشیم! 1394-11-21 | بازديد : 703

چرا خداوند در قرآن کریم دنیا را لهو و لعب می خواند؟ کدام بُعد دنیا بازیچه است؟ حقیقت این است که قرآن، دنیا را بازیچه و لهو نمی داند بلکه زندگی دنیوی را آنهم از حیث حیوانیتش و خوردن و خوابیدن و غفلت از آخرت لهو و لعب می داند. آری، دنیا از این حیث بازیچه ای است که انسان را از هدف اصلی اش دور می کند.در آیه ۵۱ سوره اعراف می خوانیم:
«الَّذِينَ اتَّخَذُواْ دِينَهُمْ لَهْوًا وَلَعِبًا وَغَرَّتْهُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا فَالْيَوْمَ نَنسَاهُمْ كَمَا نَسُواْ لِقَاء يَوْمِهِمْ هَـذَا وَمَا كَانُواْ بِآيَاتِنَا يَجْحَدُونَ.»
«امروز آنان را که دين خويش لهو و بازيچه پنداشتند و زندگی دنيا فريبشان داده بود فراموش می کنيم، همچنان که آنها نيز رسيدن به اين روز را از ياد برده بودند و آيات ما را تکذيب می کردند.»                                                                                ***
سه نکته:
* معنی لهو و لعب چیست؟
لهو چیست؟ هر کاری که موجب لذت باشد بدون آنکه نتیجه ای به دست آید، لهو است. به کاری هم که فرد از آن منظور مفیدی در نظر ندارد لعب گفته می شود. لذا قرآن کریم می فرماید: «مال و فرزند شما را از یاد خدا غافل نکند.» (منافقون، ۹) در لهو، لذت بردن و گرایش داشتن به آن هست، اما در لعب لذتی هم مدّ نظر نیست!

** مرگ، پایان بازی دنیا
پس در نتیجه و با توجه به این معانی، دنیا از آن بُعد لهو و لعب است که خود هدف قرار گیرد، زیرا در نهایت به مرگ منجر می شود و در این صورت، تمام زحمات انسان در دنیا و آنچه فراهم کرده، فقط مجموعه ای از سرگرمی های خوشایند و لذت بخش و بازیچه بوده و با مرگ معلوم می شود که هیچ فایده ای برایش نداشته و بیهوده بوده است.

*** بازی کوتاه یا اهداف بزرگ

دنیا همانند بازی مدتش کوتاه است و همونطور که بازی تفریح و خستگی دارد دنیا تلخی و شیرینی دارد، پس اگر به دنیا روی آوریم از اهداف بزرگ باز می مانیم!
به قول حافظ:
حجاب چهره جان می شود غبارتنم
خوشا دمی که از این چهره پرده برفکنم
چنین قفسی نه سزای چو من خوش الحانی است
روم به گلشن رضوان که مرغ آن چمنم

مراقب بازی  فریبنده لهو و لعب اهداف بزرگ  سامانه استخدام ايران


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در digg    اشتراک گذاري در stumbleupon    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام