ادامه اعتراض‌ها به شیوه برگزاری آزمون آموزش و پرورش | سامانه استخدام ایرانسامانه استخدام ایران، سامانه جامع اینترنتی است که استخدام های دولتی و غیر دولتی را به صورت رسمي منتشر می نماید.

تمامي استخدامها ,فعال و داراي اعتبار هستند و آگهي هاي منقضي شده نمايش داده نمي شوند
سامانه استخدام ايران موسسه کاريابي نيست و هيچگونه فعاليت کاريابي ندارد
اعضاي تکميل عضويت کرده مي توانند نمونه سئوالات آزمونها را رايگان و با ارزشي بيش از 500.000 ريال دانلود نمايند
آگهي استخدام

آگهي استخدام
ادامه اعتراض‌ها به شیوه برگزاری آزمون آموزش و پرورش1394-05-21 | بازديد : 645

در روزهاي گذشته اعتراض مربيان پيش‌دبستاني به نحوه برگزاري اين آزمون ادامه داشت و عده‌اي از آنها يك‌بار ديگر هم مقابل مجلس تجمع كردند. در جلسه روز دوشنبه مجلس، نمايندگان هم از وزارت آموزش و پرورش خواستند كه به اين موضوع توجه كند. نماينده مردم لنگرود در اين جلسه علني طي تذكري گفت: «مربيان پيش‌دبستاني 48ساعت است كه مقابل مجلس حضور دارند و حتي شب گذشته عده‌اي از اين افراد كه از شهرستان‌ها به تهران آمدند، مقابل مجلس اسكان كرده بودند.»

محمدرضا باهنر كه رياست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذكر مهرداد بائوج لاهوتي گفت:‌ روز يكشنبه تعدادي از اعضاي كميسيون آموزش با اين افراد وارد مذاكره شدند و ما در حال حاضر از همه اختيارات خود استفاده مي‌كنيم تا مشكل اين قشر از جامعه حل شود. مجلس از همه اختيارات خود براي حل مشكل مربيان پيش‌دبستاني استفاده مي‌كند.

    اعتراض‌هاي ديگر

قاسم احمدي‌لاشكي هم در نطق ميان‌دستور خود در مجلس گفت: «2روز متوالي است عده‌اي در بيرون مجلس فريادي از سر حق‌خواهي سر داده‌اند و به انتظار نشسته‌اند و چه تلخ و سخت، شب را به صبح رسانده‌اند، نيروهاي خريد خدمات، آموزشي و پيش‌دبستاني‌ها! شرايط پذيرش در اين آزمون دچار اشكالاتي است؛ اولا اعلام كسري شما به‌صورت رسمي حدود 770هزار ساعت يعني حدودا 65هزار نفر است، شما زحمت حدود 5637مدرسه زير 7نفر و 7476مدرسه 15-8 نفره يعني 13113مدرسه زير 15نفر دانش‌آموز را متقبل مي‌شويد آيا مي‌توانيد اين كلاس‌ها و مدارس را تعطيل كنيد؟ آيا با جذب حدود 5000نفر مشكل حل مي‌شود؟»
لاشكي با تأكيد بر اينكه ضريب 20درصد حق معلمان پيش‌دبستاني را تضمين نمي‌كند و باعث مي‌شود 90درصد آنان با شرايط سني اعلام شده از ثبت‌نام محروم شوند، افزود: اين آزمون به نام عده‌اي و به كام عده‌اي ديگر برگزار خواهد شد، در اين آزمون استان‌ها به 2دسته تقسيم شدند كه منافات با عدالت دارد. برخي استان‌ها صددرصد نيروي بومي جذب مي‌كنند و برخي ضريب 1.4نمره مكتسبه را لحاظ مي‌كنند.

عزت‌الله يوسفيان‌ملا، عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس نيز با تأكيد بر حل مشكلات حق‌التدريسي‌ها و مربيان پيش‌دبستاني، گفت: مشكل اين عزيزان كه سال‌هاست پناه به مجلس آورده‌اند بايد با تدبير و رعايت قوانين و مقررات بين آموزش و پرورش و مجلس
حل شود. وزير محترم آموزش و پرورش با رأي بالا مجدداً در سمت خود ابقا شدند و اين حركت مجلس به اميد حل مشكل معيشت فرهنگيان اعم از شاغل و بازنشسته است.» همزمان عبدالوحيد فياضي، سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از تشكيل جلسه كميسيون‌هاي آموزش، برنامه و اجتماعي براي حل مشكل مربيان پيش‌دبستاني خبر داد و گفت: اين جلسه درخصوص طرح يك فوريت الزام جذب حق‌التدريسي‌ها براي آموزش و پرورش است.

در اين جلسه همچنين با تذكر درباره درنظر نگرفتن رشته‌هاي مورد نظر در هر منطقه، مبلغ درنظر گرفته شده براي دريافت دفترچه و نيز سقف سني تعيين‌شده براي داوطلبان، از آموزش و پرورش خواسته شده براي اصلاح اقدام كند. براساس آخرين آمار اعلامي مشاور عالي سازمان سنجش تاكنون ۶۲هزارو۱۱۹ داوطلب براي شركت در آزمون ثبت‎نام كرده‎اند. براساس آنچه سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرده هنگام ورود به سايت به‌منظور دريافت دفترچه آزمون ۴۸هزارو۵۰۰ تومان از هر داوطلب دريافت مي‌شود. اين در حالي است كه دريافت اين مبلغ به‌معناي حق ثبت‌نام نيز نيست و نمايندگان مجلس به اين موضوع نيز اعتراض كرده‌اند.

    پاسخ وزير به خواسته‌هاي مربيان پيش دبستاني


وزير آموزش و پرورش ‌گفت: «مربيان پيش‌دبستاني هر نمره‌اي كه كسب كنند متناسب با سنواتي كه با آموزش و پرورش در سال‌هاي گذشته همكاري داشته‌اند، درصدي به نمره آنها اضافه مي‌شود كه تا سقف 20درصد است. بنابراين، اين 20درصد باعث مي‌شود اولويتي را در بحث استخدام براي مربيان پيش‌دبستاني قائل شويم.» علي‌اصغر فاني در حاشيه همايش تشكل‌هاي دانش‌آموزي با اعلام اينكه مصوبه مجلس نيز همين است كه در هر آزمون استخدامي كه آموزش و پرورش برگزار مي‌كند اين افراد در اولويت باشند، افزود: استخدام تابع مقررات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي است.

سقف سني براي شركت در آزمون‌ آموزش و پرورش براي داوطلبان ليسانس 30سال و فوق‌ليسانس 35سال تعيين شده است. تصور كنيد كه داوطلب استخدام 40سال دارد و اگر يك سال دوره آموزشي طي كند، 41ساله مي‌شود و اگر اين فرد در 41سالگي وارد آموزش و پرورش شود و بخواهد30سال هم خدمت كند در سن 71سالگي بازنشسته مي‌شود، بديهي است كه فرد 71ساله نمي‌تواند به خوبي خدمات ارائه كند.

اعتراض‌ها شیوه برگزاری آزمون آموزش و پرورش  اعتراض مربيان پيش‌دبستاني نحوه برگزاري   سامانه استخدام ايراناشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


سید اصغر حسینی  1394-08-28 10:43
قدیمی ها کم کم باید بار و بنه شان را جمع کنند نظام تدریسی از قبل اموزش یافته و گم و گور کردن (گام به گام برای معلم و استاد) و لو دادن سوالات و هزاران فیلم بازی کردن ها اعم از سن عوض کردن و هزاران ترفند دیگر از قبیل تغییر معدل و باز نویسی ورقه برای کسب و کار و مامانی جواب دادن و در خانه جواب دادن به جهت ارتقا مطلوب هیچ کس نیست
ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام